Știi, mama eu ințeleg
Written 2026-04-04
Știi, mamă… eu te înțeleg mai mult decât pare.
Știu că ți-a fost greu și că uneori încă te doare.
Și acum văd cât de greu îți este după operație…
Și mie mi-a fost greu cândva, în felul meu.
Poate de asta simt totul mai puternic acum.
Te iubesc, mamă. Foarte mult.
Indiferent de tot — de păreri, de lume, de ce spun alții.
Doar… uneori nu înțeleg de ce viața ne ține pe noi aici și pe tata departe.
Dar chiar și așa, eu rămân a voastră.
Și nu vreau să pierd asta. 💛